GÜNE GÜZEL BAŞLAMANIN 7.YOLU:DUA !

 

7-Güne güzel başlamak istiyorsanız,gözünüzü açtığınız anda,daha önce yazdığımız gibi,önce yeni bir güne sağlıkla uyandığınız için yaradana şükredip,arkasından o günün iyi ve güzel geçmesi için dua etmeliyiz.

Dua ruhun ilacıdır.Dua insanın içine huzur ve sevinç verir.Belki hiç dikkat etmiyorsunuz ama,şöyle geriye dönüp baktığınızda,dua attiğiniz pek çok olayın istediğiniz gibi gerçekleşmiş olduğunu göreceksiniz.

Kaç sınav için,kaç sıkıntılardan kurtulmak için,kaç yolcunun sağlıkla gelmesi,gitmesi için,kaç hastalıktan kurtulmak için...ettiğiniz duaların kabul olduğunu göreceksiniz.

Bir düşünün,öyle değil mi?

O zaman,güne dua ederek başlamanın,umutlu dualar etmenin o günün güzel geçmesi için en güzel başlangıç olduğunu kabul etmemiz lazım.

Hepinizin de bildiği gibi,Allah'ta umudu kesmek sadece sapıklara özgü bir davranıştır.O,ölünün içinden diri çıkarmaya da,diriyi öldürmeye de muktedir,onun haberi olmadan yaprak bile kıpırdamaz,herşeyden haberi var,herşeyi görüyor,başımıza gelen herşey onun dilemesiyle gerçekleşiyor.Tabii bize verdiği aklı kullanmamız koşuluyla.İnsanı meleklerden bile üstün tutuyor,çünkü insana akıl ve mantık vermiş.

Aklı olan insan,bir an bile iyilikten şaşmaz,Allah'tan umudunu kesmez.

Umutlu dualarla başladığımız günler,hepimiz için,ülkemiz için,tüm dünyamız için hayırlı olsun.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !